Z roku na rok otrzymujemy coraz to nowsze rozwiązania techniczne i coraz częściej pojawiają się także kolejne generacje flagowców, które to są kulminacją wszystkich zmian wprowadzanych przez producentów. Śledząc ich rynek możemy w łatwy sposób poznać przyszłe rozwiązania.

Realne rozwiązania

Z realnych pomysłów, które są już w pojedynczych modelach na rynku, warto jest zaznaczyć kilka interesujących rozwiązań. Pierwszym jest wbudowanie czytnika linii papilarnych w ekran urządzenia, co pozwala wyeliminować ten trudny stylistycznie punkt z obudowy telefonu. Ponadto warto jest wspomnieć o kolejnych bezramkowcach, które to pokazują, że obramowanie może właściwie nie istnieć. Każda kolejna generacja zmniejsza ramki o dziesiąte części milimetra, czyniąc je niewidocznymi. Realne jest również stosowanie kilku obiektywów aparatu, gdyż wojna na ich ilość powoli się zaczyna.

Przyszłościowe pomysły

W kwestiach, które nie zostaną wdrożone dziś, jutro, ani nawet w najbliższych miesiącach nie można nie wspomnieć o składanych ekranach. Chodzi tutaj o lity ekran, który wskutek złożenia i ponownego złożenia utworzy płaską taflę. Jest to rozwiązanie możliwe technicznie, ale w tej chwili zbyt kosztowne. Kolejnym opracowywanym przez producentów pomysłem jest ładowanie bezprzewodowe na większe odległości. Obecnie stosowane ładowarki indukcyjne wymagają położenia telefonu na specjalnej macie, trwają jednak badania nad przesyłaniem prądu na odległości nawet do metra bez konieczności położenia telefonu. Jest to jednak pieśń przyszłości.