Telefony ze stajni nadgryzionego jabłka zyskują coraz większą rzeszę użytkowników w Polsce. Jak każdy system oferujący zakupy w sklepach i wewnątrz aplikacji, także w przypadku iOS potrzebne jest podłączenie karty kredytowej w celu opłat za zakupy. Czy to jednak jedyne wyjście? Play pokazał, że nie.

Nowa usługa, dostępna od pewnego czasu w innych krajach

Carrier billing, bo o tym mowa, to usługa pozwalająca płacić za aplikacje, gry, muzykę i inne uslugi Apple poprzez podłączenie rachunku telefonicznego do urządzenia mobilnego. Konfiguracja jest w pełni automatyczna, a przy okazji nie udostępniamy żadnemu z dostawców tak wielu wrażliwych danych, jak to bywa przy okazji podpięcia karty kredytowej. Dzięki aplikacji w telefonie możemy na bieżąco kontrolować stan naszego rachunku i w razie potrzeby jednym kliknięciem odpiąć carrier billing od iPhone’a czy iPad’a.

Czy ktoś w Polsce daje taką możliwość?

Jest to nowatorska usługa, którą możemy wyposażyć nasze smartfony Apple w dodatkowe usługi. Jeśli sprawdzi się ona i zyska popularność w Polsce, z pewnością pojawi się więcej propozycji tego typu od innych operatorów. Należy także pamiętać o tym, iż opłaty naliczane są szybko, ale mogą pojawić się małe opóźnienia. Każda transakcja będzie rozliczona, więc nie można liczyć na błędy nawet wtedy, kiedy nie pobrano od nas opłaty natychmiastowo. System jest dopracowany i uruchomiony, ale zawsze mogą pojawić się drobne przeciążenia dające opóźnienie w doliczaniu odpowiednich kwot do rachunku abonenckiego.