Święta za pasem i czas najwyższy zastanowić się nad prezentami pod choinkę. Mnogość ofert w marketach i na stronach internetowych jest wręcz porażająca. Jednak jaki model i typ smartfona wybrać, by w stu procentach zaspokoił on nawet najbardziej wybredne gusta użytkowników?

Określamy grupę docelową

Pierwszym aspektem w każdym prezencie jest określenie grupy docelowej, czyli osoby obdarowanej. W XXI wieku telefon dla seniora powoli odchodzi w niepamięć, gdyż coraz starsze osoby coraz sprawniej radzą sobie z przeróżnymi urządzeniami całkiem dobrze. Najmłodsi natomiast dzielą się na miłośników muzyki, gier i oglądania wideo. To również rodzi kilka możliwości wyboru.

Czas na wybory

Osoby starsze, które jednak odnajdują się w świecie smartfonów będą zadowolone z modeli z niższej półki. Wygodny, dość duży wyświetlacz i długi czas pracy na baterii dzięki nieco starszym podzespołom pozwoli zadowolić nawet wybrednych seniorów. Kiedy chodzi o biznesmenów, oni potrzebują solidnego flagowca, który daje nie tylko wygodę, ale również prestiż. Najmłodsi natomiast powinni być zadowoleni z dopasowanego smartfona dedykowanego. Producenci akcesoriów do gier coraz częściej wydają swoje telefony. Dla miłośników muzyki możemy wybrać jeden z telefonów muzycznych opartych na Androidzie lub iOS, niekoniecznie będący flagowcem. Duża rolę odegrają także słuchawki. Kiedy nie ma ich w zestawie, warto jest kupić nieco tańszy model, ale za to zrobić zestaw z dobrymi dodatkami audio, na przykład słuchawkami bezprzewodowymi renomowanych producentów.