Pomysłów na prezenty są tysiące, szczególnie kiedy mówimy o sprzęcie związanym z branżą elektroniczną. Jednak pojawiły się pewne informacje, dzięki którym to możliwe będzie zakupienie na święta jednego z droższych w kategorii telefonów komórkowych prezentu po promocyjnej cenie.

Przecieki z rynku

Po premierze najnowszej linii modelowej iPhone świat obiegła zaskakująca informacja. Obecna generacja sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań i Apple zdecydowało się na obniżenie produkcji, a także zrezygnowało z niektórych kontraktów z dostawcami. Jednak to nie rozwiązało absolutnie problemu małej ilości sprzedawanych egzemplarzy smartfonów z jabłkiem na obudowie. Nie jest tajemnicą, iż Apple posiada jeden z najlepszych działów marketingu na rynku i szybko zaprzęgło fachowców światowej klasy do pomocy w zbyciu nadmiaru sprzętu z magazynów.

Wyniki pracy speców o reklamy

Pierwszym wynikiem jest zmiana wyceny dawnych modeli w programie wymiany na nowy. W naszym kraju jednak taką ofertę przedstawiają niektóre prywatne firmy, oficjalna sieć nie ma takiej możliwości. O wiele ciekawsze jest natomiast bardzo szybkie, choć niewielkie obniżenie cen. Zwykle najnowszy model przez co najmniej pół roku nie zmieniał swojej ceny, a obecnie stało się to ledwie kilka miesięcy od pokazania. Dodając do tego liczne promocje świąteczne możemy śmiało stwierdzić, że flagowca spod szyldu Apple można na święta kupić w cenie co najmniej 500 zł niższej aniżeli w dniu premiery. To wielka okazja szczególnie dla oddanych fanów marki.